Адвокатски фирми Дубаи

Пишете ни на случај@lactionsuae.com | Итни повици + 971506531334 + 971558018669

Претходно
Следна

Еден чекор напред

Силен регионален фокус

Амал Камис Адвокатс е фирма за бутици специјализирана за градежно право, деловно право, закон за недвижнини, семејство, корпоративно и трговско право, како и решавање спорови преку арбитража и парница.

Со седиште во Дубаи, Абу Даби, ОАЕ и Саудиска Арабија недвижен имот, трговија и трговски центар на Блискиот исток, нашата географска локација и мешавина на правна експертиза го надминуваат јазот помеѓу Исток и Запад. 

Адвокатска фирма со целосна услуга

Вашиот мост до правен успех

Предности

Предности

Јасност

Правни услуги

Правни консултанти и застапници

бизнис Законот

Деловни спорови, монопол, стечај, формирање на компанија, договори, договори, парница.

Кривични случаи

Кривични дела, злосторства, мамење, малтретирање, фалсификување, компјутерски криминал, напади, злоупотреба, убиство и насилство.

Случаи на недвижнини

Договори за решавање на недвижнини, договори за продажба и купување, решавање спорови, парница и арбитража.

Законот за семејство

Семејно адвокат, најдобри адвокати за развод, бранители за старателство над деца, адвокати за одвојување, договори за развод

Трговско право

Трговско право, трговско право, Граѓанско право, наплата на долгови, враќање на пари, илегални трговски трансакции

Случаи за побарување повреда

Побарувања за повреда на сообраќајни несреќи, случаи на медицинска злоупотреба и небрежност, сериозни повреди и побарувања за осигурување.

Случаи со лекови

Поседување на нелегална дрога во Обединетите Арапски Емирати, борба против купување и продажба на лекови, фатени со наркотични средства. Злосторства со дрога.

Поморски закон

Поморски закон, адмиралтски закон, испорака или прекршоци што се случуваат на отворена вода. Меѓународни правила и закон за море.

Перење пари

Како резултат на тоа, треба да се појават привремени олеснувања за да се трудат и да се појават мало.

3 лесни чекори за да го добиете вашиот случај

Ние ќе ви помогнеме на секој чекор од патот

Не наоѓајте само правник - пронајдете го вистинскиот адвокат. Одличен правен совет од искусни и специјализирани адвокати. 

01

учење за сите ваши правни проблеми

Опишете го вашиот случај или ситуација, кратко ги објаснувате вашите проблеми. Може да се обезбедат и какви било слики, е-пошта или документи.

02

Оценка на случаи, правни совети и понуда

Нашиот специјализиран адвокат ќе ја објасни правната состојба, вашите права и обврски, како и вашите можности и ризици.

03

Ние се бориме за вас на суд

Победете го вашиот случај со специјализиран адвокат, Транспарентност и целосна праведност. Добијте задоволство и препорачајте ги другите на нашата адвокатска канцеларија.

ние ќе ви помогнеме во секое прашање и конфликт

Совршен за комплексни случаи, лесен за меѓународни клиенти, со 35-годишно искуство во закон за Дубаи

Правни написи на ОАЕ

5 видови вида случаи на кривично право во Дубаи и како адвокат може да ви помогне

Видови случаи на кривично право во Дубаи и како адвокатот може да ви помогне Во Обединетите Арапски Емирати, кривичните предмети ги води одделот за јавно обвинителство. Овие одделенија се одговорни за гонење на кривични случаи против поединци или компании кои се обвинети за незаконски зделки. Следното е преглед на 5-те најчести

Прочитај повеќе "

Закони за пиење и возење во Дубаи или ОАЕ: Возачите мора да го почитуваат законот за да избегнат строги казни

Закони за пиење и возење во Дубаи или ОАЕ и како да се избегне да биде казнет Криминал е секој да вози под дејство на алкохол, дрога, сè што влијае на моторната способност на лицето. Казните се строги и дури може да вклучуваат и затворска казна. Бидејќи ова е сложена тема, ние подготвивме серија написи

Прочитај повеќе "

4 причини зошто ви треба стандардна полициска проверка: Безбедни совети за патниците да избегнуваат потенцијално апсење пред да го посетите Дубаи или ОАЕ.

Безбедносни совети за патниците да избегнуваат потенцијално апсење пред да го посетите Дубаи или ОАЕ: „Стандардна полициска проверка“ за време на КОВИД-19. Безбедни совети за патниците да избегнуваат потенцијално апсење пред да го посетите Дубаи или ОАЕ: „Стандардна полициска проверка“ Ако планирате да го посетите Дубаи или ОАЕ, би било мудро да разберете зошто ви треба

Прочитај повеќе "

Најдобар начин легално да се опоравите од несреќа: 8 совети што треба да ги земете по несреќата

8 совети за законско опоравување од несреќен случај Дали некогаш сте се случиле во несреќа? Ако имате, ќе знаете дека е возбудливо и стресно време. Сообраќајни несреќи може да го остават вашиот автомобил со искршено предно стакло, скршени предни светла, расипани бандажи и многу повеќе. Уште полошо е чувството на одговорност што произлегува од предизвикување повреда или

Прочитај повеќе "

Најчесто поставувани прашања во врска со перење пари или Хавала во ОАЕ: Дали ќе се соочам со казнена постапка?

Перење пари или Хавала во ОАЕ Перење пари или Хавала во ОАЕ е вообичаен израз што се користи за да се одбележи како сторителите го маскираат изворот на пари. Поседувањето на приходите од криминални дејствија е скриено со тоа што се чини дека ваквите профити произлегуваат од добар извор. Постапките со кои криминално изведениот имот можел

Прочитај повеќе "

Разбирање на основите на такси за правнички и правни услуги на адвокатите во ОАЕ.

Адвокат од ОАЕ, такси за задржување и правни услуги Адвокатот треба да биде вашата прва точка за контакт со какви било правни проблеми што ги имате; тие ги знаат нештата и законите. Но, што е такса за задржувач? И што треба да знаете за правните услуги во Дубаи, Абу Даби и другите Емирати? Дојдовте

Прочитај повеќе "
Дојдете до врв