Адвокатски фирми Дубаи

Пишете ни на случај@lactionsuae.com | Итни повици + 971506531334 + 971558018669

Дојдете до нас

Контакт

ајде да разговараме, јавете ни се сега!

Брзо добијте правна помош

Нашата правна фирма се занимава со парница во Дубаи или кој било дел од Емиратите. Ние користиме алтернативни методи за решавање спорови (ADR) како што се медијација и арбитража. Овие спорови вклучуваат: корпоративни спорови меѓу акционери, партнери, сопственици, инвеститори, ДОО и партнерства; случаи кои вклучуваат кршење на договори, измама, кршење на доверливост, погрешно претставување, неконкуренција и договори или договори за необјавување; разни деловни спорови меѓу деловните субјекти, за кои се потребни искусни локални, застапници за шеријат и закон за меѓународни правници.

Јавете ни се за да закажеме состанок во нашата канцеларија

Посетете не денес за соодветна правна консултација или испратете го вашиот случај преку е-пошта или овој формулар.

 • АМАЛ ​​КАМИС АДВОКАТИ И ПРАВНИ КОНСУЛТАНТИ
 • + 971506531334
 • + 971558018669
 • случај@lactionsuae.com
 • Голф кули, Од Мета, Дубаи, Обединетите Арапски Емирати
 • Дубаи, Шарџа, Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати

Посветени и искусни адвокати

Кога станувате потресени во животот, понекогаш ви треба некој да ви помогне. Секој еднаш за некое време, од каде и да било, влегуваш суперхерој.

За итни повици Контактирајте со нас сега или Барање за состанок:
Мобилен: + 971506531334 или мобилен: + 971558018669

29 мисли на „Контакт со нас“

 1. Имав бизнис со автомобил во слободната зона во Дубаи. Ал-Авир во партнерство
  На партнерот му издадов полномошно да го презентирам кога пуштаат автомобили
  од пристаништето.
  Јас би сакал да го поништам ова полномошно.
  Ве молам, кажете ми дали сте во можност да го поништите полномошното и колку
  тоа ќе ме чини
  Во моментов живеам во Тексас САД
  Се надевам дека ќе се слушне од тебе наскоро
  благодарение

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 2. ПАРВЕНА КУМАР

  Почитуван Господине,

  Имам случај за еден мој пријател кој се фатил додека возел без сигурносен ремен, документи за возила и со некој лек на крвен притисок во абу даби.
  Полицијата го апси и утре е неговото последно рочиште.
  Значи, можете ли да ме советувате каква помош можете да ни дадете и која е вашата такси. Ве молиме, третирајте го како најитно.

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 3. Господине

  Мојот автомобил беше отпишан во јуни оваа година од страна на компанија возило што се возеше во мене на островот за сообраќај. Имам многу проблеми да добијам надомест за сопругата и јас.

 4. Осама Фауваз

  Моментално работам за Гленнел школата во Абу Даби, кога го потпишав мојот договор во 2011 година, политиката на училиштето беше еден вработен да даде оглас од 3 месеци по оставката (како што е наведено во прирачникот за факултет). Нормално, во јануари потпишуваме формулар за намера во кој се наведува дали сакаме да се вратиме или не за следната учебна година, но оставките беа прифатени со период од 3 месеци во текот на целата година. Оваа година училиштето додаде изјава во која се вели дека сите оставки поднесени по 30 јануари ќе бидат одбиени. Моето прашање е дали е легално тие да го сторат тоа? и дали можам да одбиам да се регистрирам? Посебно бидејќи повеќето училишта започнуваат да се регрутираат во февруари.

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 5. Илијас Кембел

  Потребна ми е помош при изготвување на специфично полномошно за поединец да процесира затворање на бизнис во Абу Даби. Можеш ли да помогнеш со ова?

 6. Почитуван Господине,

  Јас сум магистер за агенција за регрутирање во РЕГИСКИ РЕГОВИРА ЗА СЕМЕЈСТВО ЗА БЕЗБЕДНОСОВНО УПРАВУВАЕ, сакам да поднесам побарување на ко-соработник ДОО, кој ми предизвика загуба со издавање деловни документи за регрутирање на 100 работна сила Индиски идните лица. Ние трошиме околу 20000АЕД приближно за организирање кампања за вработување на кандидати, тие ги избраа народите издадени понуди, а сега намерно го одложуваат визниот процес минатите 4 мнози на штета на нашата деловна репутација, ментален стрес и финансиска загуба

  Како можеме да поднесеме правен пакет против нив и што ќе прави вашиот ѓубре?

  Ве молиме совет

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 7. Имам прашање:
  Јас и мојот сопруг имаме имот во Дубаи, кој се наоѓа на сите нас и на имиња и на хипотека. плус имам своја банкарска сметка и тој има своја.
  Ја напуштаме Дубаи во нашата земја на потекло за добро, но ги чуваме нашите работи и нашите банкарски сметки.
  Ни треба совет за:
  Кој е најдобриот правен пристап кој ни дава најголема моќ над секоја друга сопственост.
  Во случај на смрт или кома, или дури и само ако сакаме да го продадеме имотот, но само еден од нас доаѓа во Дубаи да се грижи за сè, така што нема потреба и двајцата да доаѓаат во Дубаи.
  И, како можеме да организираме да имаме целосен авторитет над сите други банкарски сметки?
  Можеме ли да запознаеме адвокат во вашата компанија за да нè советува за ова прашање?

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 8. Сид Насарудин

  Почитуван Господине / Госпоѓо,

  Салавалвакум, дозволете ми да се претставам Јас сум застапник на списокот на Адвокатскиот совет на Андрапрадеш, Индија, сопругот на сестра ми почина во сообраќајна несреќа во Сохар од Оман, letубезно, да ни кажете како правните наследници бараат надомест од Индија. применливи и кои документи се потребни за тоа итн., Ве молам, помогни ми да добијам надомест на сестра ми која има две малолетни деца, ве контактирам надевајќи се дека ќе ме водите правилно.
  Ти благодарам господине / госпоѓо

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 9. Почитуван господине ,

  Имам прашање во врска со мојот договор со фудбалскиот клуб .. Добро, минатата сезона работев во Фудбалскиот клуб во Дубаи и клубот не го почитуваше мојот договор бидејќи не бев целосно исплатен. Според договорот добиваме БОНУС ПАР за играта (победа или нерешено резултат). Кога го напуштив клубот, тие не го исплатија и едноставно тие го игнорираа моето барање да ме платат преку електронска пошта ...

  Јас многу би го ценел ако ми дадете некаков совет за тоа што да направам за да ги добиете моите пари. Се обидов да стапам во контакт со спортскиот менаџер на клубот за да разговараме за ова прашање, но тој едноставно ги игнорираше моите е-пошта…

  Со почит

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 10. Здраво, само се прашувате дали вашата фирма прави основа за непредвидени ситуации каде што земате договорен процент за крајно закрепнување. Инвестиравме во 2 единици во Дубаи уште во 2008 година. Поранешниот развивач не достави и не остави и стотици заробени. Изминатите неколку години, како што слушнавте, се формира нов комитет кој ги разгледуваше сите откажани проекти и беше надлежен за ликвидација и раководење со обештетувањето на оригиналните инвеститори кои претрпеа преку ова. Изминативе неколку години, тоа беше низ сите медиуми и вести и конечно стапивме во контакт со развојот на развојот на Q, нов развивач. Нашите проекти се глобален зелен преглед 2 и 3 и плативме над 551000 дирами. Ги имаме сите документи и извештаи од банка. Се прашувавме дали можете да помогнете во посредување и да помогнете во обновувањето на нашите средства. Имавме контакт со инвеститорот, но нивните опции за порамнување не се во согласност со она што мислиме дека го заслужуваме откако ги чекавме сите овие години. Ако можете да ми испратите е-пошта, можеме да зборуваме понатаму за ова прашање. Ви благодарам lyубезно.

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 11. Athонатан Меклин

  (оваа порака не е обврска за ангажирање на вашите правни услуги, нема да се наплатува за вашето читање или одговарање на оваа порака, ниту пак ќе се наплатуваат никакви такси или такси без писмено потврда за ангажман од мене)

  Здраво - мојот моторцикл беше погоден одзади од страна на возач на Емирати на 13 февруари и ме однесоа во болница со ампутиран прст и тешко скршена нога. Возачот е голем во полицијата РАК, има 14 неплатени прекршувања на брзина, неговата регистрација на автомобилот истече во моментот на инцидентот. Првиот извештај за инциденти потврдува дека возачот е виновен и јас имам судски случај на 12 март во 0900:XNUMX часот во Мула Плаза.

  Дали е можно во Дубаи да се покрене барање за обештетување против овој возач? Имам трошоци за поправка на мотоцикл, сметки за медицина и рехабилитација, замена на 6000 / - оштетена облека за мотоцикли, загуба на заработка, обезличување на ногата и изгубен прст.

  благодарам и почит

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 12. Бев депортиран минатата година заради административна постапка или наредба. И имам проверено кога имиграцијата ми стави забрана. дали може да ми помогнете да ја укинам оваа забрана? Може ли да се вратам во Дубаи. Бидејќи немам кривично дело. Отидов да ја сретнам својата жена до нејзината куќа во Дубаи и истовремено полицијата ја провери зградата и тие ме фатија и ме депортираа. само за gf случај ???? дали е голем случај? можеш ли да водиш

  1. Ви благодариме што не контактирате со нас .. ние одговоривме на вашата е-пошта.

   Со почит,
   Адвокатите ОАЕ

 13. Розмари Пуит

  Добро утро,

  Вампир на левиот врат минатиот 15 април 2015 година поради автомобил се урна зад таксито (јас и мојот другар сме патник на тој такси). Чувствувам дека моето лево око и левото уво беа под силно влијание поради тој спор инцидент ... ги имам сите детали на таксито и „Форд бегството“ што се случува да се сруши автомобил зад споменатиот такси… .Може ли да барам надомест за побарување ако за пример, мојот шлаг е само благ…

 14. Почитуван господине,

  Јас имам договор со компанија во Дубаи со име Delite Trailers LLC, за да ни ги земеме 3 милијарди американски долари што им ги издадовме преку нивните банкари „Mashreq Bank Psc“.

  Банката потврди да ја изврши трансакцијата и ние трошиме сума над 300,000.00 американски долари за трансакцијата и одеднаш, банката и клиентот се повлекоа без никаква конкретна причина.

  Што можеме да сториме за да си ги вратиме трошоците?

   1. Г-дин Хемфри, благодарам што ги испративте документите .. ги разгледавме и можеме да поднесеме случај, ќе бидеме во контакт и ќе ги направиме потребните. благодарам

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Дојдете до врв